bewijslacune

geplaatst in: Woord van de dag | 0

Maarten Keulemans schrijft vandaag over onderzoek naar de veroorzakers van klimaatverandering. In sommige gevallen kunnen de veroorzakers van klimaatverandering als daders worden aangewezen, waardoor een rechtsgang mogelijk wordt:

Stap naar de rechter, om die bedrijven voor dergelijke hittegolven aansprakelijk te stellen, schrijven de onderzoekers, bijna in die woorden. Geformuleerd in plechtige wetenschapstaal: ‘Onze resultaten dragen bij aan het dichten van de bewijslacune om de verantwoording voor historische klimaatextremen vast te stellen.’

Het gaat in dit verband om het woord bewijslacune. Dat is nieuw, althans in krantentaal. In de rechtspraak komt het de laatste jaren nu en dan voor. Anders gezegd: het woord maakt vandaag zijn krantendebuut.

Definitie

bewijslacune (de, -s) ontbrekende informatie, m.n. ontbrekend bewijs voor een tenlastelegging of veroordeling

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *