naastelkaarleving

geplaatst in: Woord van de dag | 0

Vandaag duikt het woord weer eens op in De Telegraaf: naastelkaarleving. De krant zelf spelt het woord trouwens als naast-elkaar-leving:

Door aanhoudende immigratie staat Nederland voor een demografische en culturele verschuiving, omdat nieuwkomers steeds meer vasthouden aan hun eigen normen en waarden; dit leidt tot differentiatie in plaats van integratie, met groeiende sociaal-culturele enclaves en een ‘naast-elkaar-leving‘, beschouwt Jan Latten.

Naastelkaarleving maakte zijn mediadebuut in 1997 en heeft sindsdien een tiental keren in de krant gefigureerd, vrijwel altijd in artikelen over mislukte integratie oftewel segregatie. het woord is gevormd naar analogie van – en in tegenstelling tot – samenleving, maar dan op basis van de woordgroep ‘naast elkaar’ als antoniem van ‘met elkaar’ oftewel ‘samen’.

Definitie

naastelkaarleving (de, -en) gesegregeerde maatschappij, waarin groepen mensen vrijwel geheel gescheiden van elkaar leven

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *